KOMPOSZTÁLÁS VILÁGNAPJA

KOMPOSZTÁLÁS VILÁGNAPJA

 

Iskolánkban az esemény 2018. október 13-án került megrendezésre.

Ez alkalomból a komposztáláshoz kapcsolódó tevékenységek valamelyikében vettek részt tanulóink. Az osztályok játékos, vagy tevőleges formában ismerkedtek a komposztálás lényegével, fontosságával és a folyamaton keresztül betekintést nyertek a környezetvédelem egyik szegmensébe.

A feladatok a különböző osztályok felkészültségi szintjének megfelelően kerültek kiosztásra, így egyes évfolyamok rajzokat, plakátokat, újságkivágásokat készítettek, míg mások séta keretében a növények felismerésével, ültetéssel, komposztláda modell készítésével ügyeskedtek. A szakiskolások az iskola udvarán a lehullott lombokat és komposztálható növénymaradványokat gereblyézték össze és helyezték el az általuk készített nagyméretű gyűjtő helyen.

 

A vidám hangulatban eltelt nap eredményesen zárult, melynek lebonyolításában a diákokon kívül, szeretném megköszönni minden pedagógus és asszisztens kolléga áldozatos munkáját.

 

Antal Zsuzsa

Kapcsolódó hírek

Comments are closed.